دیدار معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با خانواده شهید حججی

دیدار معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با خانواده شهید حججی

تسیلت یسبت سی
۲۷ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۸:۴۱ کد : ۱ اخبار واحدهای دانشگاهی
تعداد بازدید:۲۹۷
فرزاد جهان بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به همراه امیررضا نقش رئیس دانشگاه آزاداسلامی واحد نجف آباد، حجت الاسلام عباسعلی حیدری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان اصفهان، علی رجبی مدیرعامل باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران و هیات همراه با خانواده شهید حججی دیدار کردند. به گزارش خبرنگار ایسکانیوز از نجف‌آباد، فرزاد جهان بین معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در دیدار با خانواده شهید حججی که به همراه امیررضا نقش رئیس دانشگاه آزاداسلامی واحد نجف آباد، حجت الاسلام عباسعلی حیدری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان اصفهان و علی رجبی مدیرعامل باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران صورت گرفت، شهادت مظلومانه شهید حججی را سبب مسئولیت بیشتر مدیران دانست و گفت: خداوند با به تصویر کشیدن اسارت نحوه شهادت این شهید بزرگوار، نشان داد که شهدای مدافع حرم ما چه مظلومانه و غریبانه به شهادت رسیده اند.
دیدار معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با خانواده شهید حججی

وی با اشاره به کیفیت، نحوه اسارت و شهادت شهید حججی در تصاویر منتشر شده بیان کرد: زمانی که شهید حججی را به اسارت گرفته بودند در تصاویر طوری بود که انگار این شهید والا مقام داعش را به اسارت گرفته و به وضوح جلوه الهی در چهره و نگاه ایشان نمایان بود.

جهان بین گفت: شهید محسن حججی یکی از شهدای گلگون کفن است که خداوند به واسطه او، خواست حجت خود را بر ما تمام کند.

وی سربلندی و عزت شهید حججی را به واسطه احترامی که به پدر و مادر داشته و اخلاص او دانست و افزود: دانشگاه محل تربیت انسان و علم آموزی است و امیدوارم این مجموعه بزرگ زمینه ساز رشد و تعالی انسان هایی همچون حججی باشد

محمدرضا حججی پدر شهید محسن حججی با بیان خاطراتی از خصوصیات اخلاقی، اعتقادات و احترام شهید محسن حججی به پدر و مادر که از سفارشات دین نیز هست با ابراز خرسندی از اینکه شهدا فرزندان انقلاب هستند اظهار داشت: لطف خدا شامل حال ما شده که فرزندانمان فرزندان انقلاب هستند و برای دفاع از اسلام وحرم ائمه مصومین (س) به این افتخار بزرگ نائل شده اند.

محمدرضا حججی اسارت، شهادت و جانبازی را حاوی پیام و درس هائی برای جوانان دانست و افزود: فرهنگ اسلام آنقدر غنی است که هیچ فرهنگ بیگانه ای نمی تواند در آن نفوذ کند و باطنش را تحت تاثیر قرار دهد.

در پایان این دیدار امیررضا نقش رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به‌خصوص شهدای شهرستان شهیدپرور نجف‌آباد و تمامی شهدایی که خون خودشان را برای حفاظت، امنیت و دفاع از کشور نثار کرده‌اند گفت: خون پاک شهدا پشتوانه ای عظیم، محکم و استوار در صیانت از کشور و انقلاب و ارزشهای الهی آن است که همچون دژی محکم نظام مقدس جمهوری اسلامی را از هر نوع نفوذ و تهدیدی محافظت می‌کند. و در این بین شهید محسن حججی با شهادتش تاثیرات معنوی و فرهنگی بزرگی را در جامعه و به ویژه قشر جوان و دانشجویان گذاشت.

وی با اشاره به نام گذاری شهر نجف آباد به نام شهر علم و ایثار گفت: امیدواریم ما نیز بتوانیم به نوبه‌ خود مدافع این ارزش‌ها در محیط‌ های علمی ودانشگاه ها باشیم.


( ۱ )

نظر شما :