جلسه شورای سیاست‌گذاری حوزه شاهد و ایثارگران برگزار شد

۱۰ آذر ۱۳۹۹ | ۱۱:۰۴ کد : ۱۰ اخبار ستادی اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۲۴۸
دکتر جهان بین در این جلسه با تبریک هفته بسیج، گفت: هدف از تشکیل شورای سیاست‌گذاری حوزه شاهد و ایثارگران در معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی که با حکم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و به دنبال تفویض اختیارات مدیریتی ایشان در این حوزه به معاون فرهنگی دانشجویی صورت گرفت، استفاده از ظرفیت بی نظیر شهادت و ایثار و مقاومت در اعتلای فرهنگی دانشگاه است. وی با اشاره به ترکیب اعضای شورای سیاست‌گذاری حوزه شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: این شورا سه وظیفه اصلی و خطیر برعهده دارد که شامل سیاستگذاری و تعیین خط مشی در حوزه جهاد، شهادت و مقاومت و تصمیم سازی برای سایر ارکان تصمیم گیر در دانشگاه، شناسایی اولویت ها و تصویب برنامه های مرکز شاهد و ایثارگران و نظارت و ارزیابی عملکرد این مرکز می شود. معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر حفظ شأن و منزلت شهدا و خانواده آنان افزود: هر میزان فرهنگ شهادت، ایثار و مقاومت در جامعه تثبیت شود، آسیب پذیری ها کم می شود. به تعبیر امیرمومنان(ع) در سایه جهاد و مقاومت، عزت حاصل می شود و با ترک جهاد و مقاومت، حتی انتظار انصاف نباید از دیگران داشت. دکتر جهان بین ضمن تشکر از زحمات، ابتکارات و تلاش های ارزشمند مرکز شاهد و ایثارگران، بر تعمیق فعالیت های حوزه شاهد و ایثارگر تأکید کرد.
جلسه شورای سیاست‌گذاری حوزه شاهد و ایثارگران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری حوزه شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست دکتر فرزاد جهان‌بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور مهندس احمد صالحی آرا رئیس مرکز امور شاهد و ایثارگران، دکتر سید صالح هاشمی گلپایگانی رئیس مرکز جذب و امور هیات علمی و محسن مومنی شریف، عظیم ابراهیم پور و دکتر معصومه آباد امروز در سازمان مرکزی برگزار شد.

دکتر جهان بین در این جلسه با تبریک هفته بسیج، گفت: هدف از تشکیل شورای سیاست‌گذاری حوزه شاهد و ایثارگران در معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی که با حکم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و به دنبال تفویض اختیارات مدیریتی ایشان در این حوزه به معاون فرهنگی دانشجویی صورت گرفت، استفاده از ظرفیت بی نظیر شهادت و ایثار و مقاومت در اعتلای فرهنگی دانشگاه است.

وی با اشاره به ترکیب اعضای شورای سیاست‌گذاری حوزه شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: این شورا سه وظیفه اصلی و خطیر برعهده دارد که شامل سیاستگذاری و تعیین خط مشی در حوزه جهاد، شهادت و مقاومت و تصمیم سازی برای سایر ارکان تصمیم گیر در دانشگاه، شناسایی اولویت ها و تصویب برنامه های مرکز شاهد و ایثارگران و نظارت و ارزیابی عملکرد این مرکز می شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر حفظ شأن و منزلت شهدا و خانواده آنان افزود: هر میزان فرهنگ شهادت، ایثار و مقاومت در جامعه تثبیت شود، آسیب پذیری ها کم می شود. به تعبیر امیرمومنان(ع) در سایه جهاد و مقاومت، عزت حاصل می شود و با ترک جهاد و مقاومت، حتی انتظار انصاف نباید از دیگران داشت.

دکتر جهان بین ضمن تشکر از زحمات، ابتکارات و تلاش های ارزشمند مرکز شاهد و ایثارگران، بر تعمیق فعالیت های حوزه شاهد و ایثارگر تأکید کرد.

اجرای قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در دانشگاه آزاد اسلامی

در ادامه جلسه مهندس احمد صالحی آرا رئیس مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی به ارائه گزارشی از عملکرد این مرکز پرداخت و گفت: تدوین برنامه ها براساس اسناد بالادستی، رصد برنامه ها به صورت حضوری و غیرحضوری، شناسایی نقاط قوت و ضعف و طراحی برنامه های سال 1400-1399 با عناوین متنوع، کاربردی و هدفمند از اقدامات این مرکز است.

وی با بیان اینکه مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی دارای اقدامات ابتکاری در زمینه های متعدد است، اظهار داشت: تهیه آلبوم بازدید از خانواده معظم شهدا، ارسال پیامک برای خانواده معظم شهدا، راه اندازی کمیته چهلمین سالگرد دفاع مقدس، فعال کردن دانشجویان دانشکده فرشچیان (هنر) جهت طراحی تصاویر شهدای دانشگاه آزاد، انتخاب مدیر شاهد و ایثارگر نمونه و ... از جمله این اقدامات است.

رئیس مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی به برنامه های معاونت آموزشی و دانشجویی این مرکز اشاره و تصریح کرد: نظارت و پیگیری اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانشجویان، برگزاری نمایشگاهی از دستاوردهای نخبگان دانشجویی، صدور مدرک تحصیلی افتخاری برای شهدای دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی، اخذ سهمیه برگزاری اردوهای زیارتی و سیاحتی، تغییر رشته/گرایش دانشجویان، مشارکت در اجرای جشنواره سالانه جایزه ملی ایثار و ... از برنامه های تدوین شده در این معاونت است.

وی، تکریم اساتید و کارکنان شاهد و ایثارگر، بزرگداشت روز شهدا، نامگذاری اماکن و معابر به نام شهدا، فضاسازی محیط دانشگاهی با تصاویر و زندگی نامه شهدا، احداث یادمان های شهدا، برگزاری مسابقات فرهنگی، برگزاری یادواره شهدا و نشست های هیأت اندیشه ورز فرهنگی، دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران، پیگیری اجرای قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را از برنامه های معاونت فرهنگی مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد.

در ادامه جلسه اعضا به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

دکتر معصومه آباد بر لزوم کار تعمیقی در موضوع فرهنگ شهادت و ایثار تاکید کرد و گفت: خروجی کارها باید به نحوی باشد که خانواده شهدا در جامعه احساس اعتزاز کنند. همچنین ضروری است با تدوین نظام موضوعات بر اساس اولویتها،برنامه مدونی برای حمایت از پایان نامه و رساله ها تنظیم شود.

در ادامه آقای مومنی شریف با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که کار در خصوص دفاع مقدس باید در یک برنامه معقول، صد برابر شود، گفت: درس دفاع مقدس و تأمین استاد و محتوا در این خصوص بسیار کلیدی است.

وی همچنین بر اهمیت برنامه ریزی در خصوص بازیابی و تقویت جایگاه خانواده شهدا در جامعه تاکید کردند.

همچنین آقای ابراهیم پور بر رسالت خانواده شهدا در ترویج و تعمیق فرهنگ شهادت استفاده از ظرفیت دفاع مقدس برای امروز و با اقتضائات دانشگاهی تاکید کرد.

دکتر سید صالح هاشمی گلپایگانی نیز بر اهمیت شناسایی شرایط موجود و تعریف موضع مطلوب و دستیابی به وضعیت مطلوب بر اساس برنامه مدون تاکید کرد.

وی افزود: در این زمینه ضروری است شاخص های فرهنگ ایثارگری مشخص شود.


نظر شما :