از سوی دکتر جهان بین

دستورالعمل جشنواره سراسری «رشد» ابلاغ شد

۲۸ مهر ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۱ کد : ۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۵
سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی دستورالعمل جشنواره سراسری «رشد» ویژه کانون های فرهنگی دانشجویی را ابلاغ کرد.
دستورالعمل جشنواره سراسری «رشد» ابلاغ شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر فرزاد جهان‌بین سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی دستورالعمل جشنواره سراسری «رشد» ویژه کانون های فرهنگی دانشجویی را به رؤسای استان ها، واحدها، مراکز آموزشی و آموزشکده های دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد.

تبیین و تحقق اندیشه های حضرت امام (ره) و حرکت در مسیر منویات مقام معظم رهبری در لزوم توجه به فعالیت های خودجوش فرهنگی دانشجویی، شناسایی ظرفیت و توانمندی کانون های فرهنگی دانشجویی، شناسایی و ارج نهادن به تولید آثار برتر و تقویت رشدهای انقلابی، هویت بخشی به نهادهای دانشجویی، گسترش کمی و کیفی فعالیت‌های فرهنگی و... ازجمله مهمترین اهداف جشنواره سراسری «رشد» ویژه کانون های فرهنگی و اجتماعی دانشجویان است.

در این دستورالعمل، ساختار جشنواره شامل شورای سیاست‌گذاری، دبیرخانه دائمی، دبیرخانه مرکزی، دبیرخانه اجرایی، دبیرخانه های استانی و دبیرخانه های واحد دانشگاهی جشنواره رشد و همینطور اهم وظایف هرکدام به تفصیل آمده و در اختیار واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته است.

براساس بندهای این دستورالعمل، جشنواره «رشد» در زمینه های «فرهنگ و تمدن»، «انقلاب اسلامی»، «دینی و مذهبی»، «اجتماعی»، «هنر و ادبیات» و «رسانه و فضای مجازی» برگزار می شود و برترین های جشنواره در سه بخش رقابت برترین ها، شناسایی و معرفی ظرفیت ها و توانمندسازی و آموزش مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

در این دستورالعمل آمده است: حوزه های اصلی بخش تولیدات، آثار و دستاوردهای برگزیده فردی و گروهی عبارتند از فیلمنامه نویسی، نمایشنامه نویسی، عکس، ادبی، هنرهای تجسمی، صنایع دستی، تئاتر و فیلم.

گفتنی است به منظور زمینه سازی و تقویت فعالیت های جمعی دانشجویی، توجه به نوآوری و برنامه های خلاقانه دانشجویان و ایجاد فضای نشاط و پویایی در فعالیت های فرهنگی در دانشگاه ها، هریک از کانون های شرکت کننده در جشنواره باید فعالیت های فرهنگی خود (اعم از تولیدات، دستاوردها و مستندات) را در فضای مجازی مناسب در معرض نمایش قرار دهند.


نظر شما :